Strategia marketingowa - Renata Żalińska

STRATEGIA MARKETINGOWA

Rozwijaj firmę, na stabilnych fundamentach.

Strategia marketingowa pozwala na wypracowanie unikalnej wartości marki produktu lub usługi, którą możesz zaoferować swojemu klientowi. Określa, jak efektywnie komunikować tą wartość Twojej grupie docelowej, aby w efekcie zwiększyć sprzedaż. To fundament rozwoju Twojego biznesu.

Przygotowuję strategię kompleksowo w oparciu o analizę grupy docelowej, konkurencji, rynku i trendów, potrzeb i motywacji odbiorców.


Od 14 lat pomagam firmom oraz ekspertom budować swoją markę i rozwijać pozycję na rynku. Pracowałam dla największych marek, teraz dzielę się moim doświadczeniem z tymi mniejszymi.

Sprawdź, kim jestem

KIEDY WARTO POSTAWIĆ NA STRATEGIĘ MARKETINGOWĄ?

JAKIE KORZYŚCI NIESIE ZE SOBĄ STRATEGIA MARKETINGOWA?

Silna, wyróżniająca się marka

Odpowiednie zaprojektowanie marki, określenie jej pozycjonowania, wyróżników sprawi, że wzrośnie postrzegana wartość Twoich produktów.

Długotrwałe relacje z klientami

Celem strategii jest budowanie więzi emocjonalnej z klientami i zwiększenie ich lojalności.

Spójna, efektywna komunikacja

Optymalnie wykorzystamy kanały komunikacji, zapewniając spójny i zapamiętywalny przekaz precyzyjnie docierający do grupy docelowej.

Poprawa skuteczności Twojej firmy

Uporządkowanie działań marketingowych, określenie jasnego i klarownego kierunku działania pozwoli na efektywny rozwój Twojego biznesu.

JAKIE ELEMENTY ZAWIERA STRATEGIA MARKETINGOWA?

AUDYT MARKETINGOWY KLIENTA
Analizuję kanały komunikacji, lejek marketingowy, raporty i statystyki, wizerunek i pozycjonowanie marki, komunikację wizualną i lingwistyczną. Sprawdzam jej spójność, mocne i słabe strony oraz zgodność z najlepszymi praktykami. Przeprowadzam audyt strony internetowej.
AUDYT GRUPY DOCELOWEJ
Określam kluczowe segmenty klientów, analizuję ich problemy i potrzeby. Tworzę personę, czyli profil idealnego klienta zawierający szczegółowy opis demograficzny, psychograficzny i behawioralny.
BADANIE GRUPY DOCELOWEJ
W zależności od potrzeb projektu przygotowuję i realizuję badanie, które pomaga dookreślić postawy klientów, ich motywacje, potrzeby, bolączki i pragnienia. Metody, jakie stosuję to wywiady pogłębione i ankiety online.
ANALIZA RYNKU I KONKURENCJI
Określam silne i słabe strony marek konkurencyjnych, ich propozycję wartości, model biznesowy, ofertę. Analizuję działania marketingowe i sprzedażowe konkurencji, by określić możliwe wolne nisze komunikacyjne. Sprawdzam branżowe trendy oraz szanse i zagrożenia, które mają wpływ na biznes klienta.
SFORMUŁOWANIE FILARÓW MARKI
Buduję architekturę marki, określam jej strategiczne pozycjonowanie, które zapewni wyróżnienie się na rynku i silną pozycję względem konkurentów. Tworzę Unique Value Proposition i Key Selling Pointy.
ZAŁOŻENIA KOMUNIKACJI WIZUALNEJ I WERBALNEJ
Określam konkretne atrybuty i cechy w komunikacji wizualnej marki, które stworzą wyróżniający się i spójny obraz w umysłach odbiorców. Opracowuję werbalne założenia komunikacji, w tym przykłady komunikatów, aby wyposażyć markę w unikalny język, spójny z jej osobowością.
CELE i WSKAŹNIKI EFEKTYWNOŚCI
Określam, jakie strategiczne cele marketingowe są kluczowe dla marki na tym etapie oraz miary sukcesu dla tych celów. Posługuję się tu metodą OKR (Objectives & Key Results). Szczegółowo definiuję wskaźniki efektywności KPI (Key Performance Indicators)
OKREŚLENIE DZIAŁAŃ MARKETINGOWYCH W PRAWIDŁOWYM LEJKU
Określam kanały komunikacji dla marki istotne do realizacji postawionych celów w grupie docelowej. Porządkuję je w prawidłowym lejku marketingowo – sprzedażowym. Definiuję, jak mierzyć efektywność działań marketingowych na poszczególnych etapach lejka za pomocą KPI.
PLAN TAKTYCZNY
Tworzę rekomendację działań na najbliższe tygodnie i miesiące w formie planu taktycznego. Przedstawiam je w postaci priorytetów, podzielonych na etapy. Dzięki temu klient dokładnie wie, co robić, żeby osiągnąć swoje cele.

Każdy Klient ma inne potrzeby, inną specyfikę swojego biznesu i sytuację.
To właśnie do Niego dostosowuję zakres prac, harmonogram i dokładny kosztorys.

Sprawdź,

co mówią o mnie moi klienci

Bardzo polecam Renatę! To niezwykle wysoki poziom usług dostarczonych w indywidualnym podejściu. Renata łączy doświadczenie i wiedzę z pracy zarówno z dużymi korporacjami, jak i małymi i średnimi firmami, aby stworzyć idealne rozwiązanie dostosowane do Twojej marki. Wysokiej klasy analityka i badania w połączeniu z niesamowitą troską o klienta sprawiają, że rozwiązania marketingowe oferowane przez Renatę są naprawdę wyjątkowe na polskim rynku.

Anna Jastrząb CEO, Integrity Solutions Poland

Nasza współpraca w zakresie strategii budowania wartości marki oraz przebudowy struktury przekazu w social mediach przyniosła bardzo dobre wyniki. Bardzo cenię specjalistów, którzy potrafią konsekwentnie realizować swoją wizję, a jednocześnie dokładnie wsłuchują się w potrzeby klienta i odpowiednio dobierają środki do osiągnięcia pożądanych celów biznesowych. Jestem przekonany, że współpraca z Renatą bardzo pomaga w osiągnięcia sukcesu w planowanych przedsięwzięciach.

Paweł Guzy CEO, Academy International i Eduservice Sp. z o.o.

Pracowaliśmy z Renatą przy badaniach marketingowych związanych z wprowadzeniem nowego produktu na rynek. W tej współpracy szczególnie pozytywnie oceniamy zrozumienie strategicznych aspektów naszego biznesu, wnikliwość i otwartość przy realizacji badań, trafne rekomendacje i proaktywną postawę Renaty. Polecam współpracę z Renatą przy inicjatywach związanych z launchem produktów.

Joanna Borucka Założyciel, 4D Knight Sp. z o.o.

Pani Renata to rzetelność i kompetencja. Strategia marketingowa, która została dla nas przygotowana w pełni spełniała moje oczekiwania. Na każdym etapie naszej współpracy mogłem liczyć na pomoc oraz wsparcie merytoryczne ze strony Pani Renaty.

Damian Chudy Prezes Zarządu, Academia Estea (Empero Sp. z o.o.)

Chcesz sprawdzić czy strategia marketingowa to dobra inwestycja dla Ciebie lub Twojej firmy?

Umów się na bezpłatną 20-minutową konsultację.

Nie jesteś jeszcze gotowy na nową strategię marketingową dla Twojej firmy? Sprawdź konsultacje marketingowe

Strefa wiedzy

12 archetypów marki

12 archetypów możemy możemy podzielić na 4 grupy w zależności od ich głównych celów balansujących pomiędzy stabilnością i ryzykiem (lub też kontrolą i władzą) oraz pomiędzy przynależnością i niezależnością (lub zadowoleniem i samorealizacją). IDEALISTA Archetyp...

Czytaj więcej
Archetyp marki – sposób na spójną, wyróżniającą się markę.

Czy zastanawiałeś się, co sprawia, że najbardziej kochamy wybrane marki. Co powoduje, że są nam bliskie? W czym tkwi ich siła? Kluczem jest osobowość. To styl i charakter, zestaw cech, który określa markę. Dzięki temu...

Czytaj więcej