Marka osobista - Renata Żalińska

marka osobista

REALIZUJ W PEŁNI SWÓJ POTENCJAŁ

Marka osobista to sposób, w jaki jesteś postrzegany oraz w jaki można Ciebie odróżnić od pozostałych osób. To prezentacja Twoich wartości, umiejętności, kompetencji, pasji – świadomie i profesjonalnie, aby zagwarantować Ci osiąganie Twoich celów i realizację marzeń.

Każdy z nas jest dziś marką, ale nie każdy nią zarządza. Filarami marki osobistej są zaufanie, jakość, autentyczność i spójność. Już teraz zdefiniuj swoje JA i komunikuj światu najlepszą wersję siebie.

 


Od 14 lat pomagam firmom oraz ekspertom budować swoją markę i rozwijać pozycję na rynku. Pracowałam dla największych marek, teraz dzielę się moim doświadczeniem z tymi mniejszymi oraz profesjonalistami.


Sprawdź, kim jestem

KIEDY WARTO POSTAWIĆ NA MARKĘ OSOBISTĄ?

JAKIE KORZYŚCI NIOSĄ ZA SOBĄ KONSULTACJE MARKETINGOWE?

Wzmacnia Twoją pozycję na rynku

Stając się rozpoznawalny jako ekspert, autorytet w swojej dziedzinie możesz liczyć na pełny sukcesów rozwój kariery zawodowej.

Zwiększa Twoją skuteczność

Twoja wiarygodność wzrasta do bardzo wysokiego poziomu. Dzięki temu stajesz się niemal bezkonkurencyjny i masz więcej okazji do współpracy.

Przestajesz konkurować ceną

Już nie musisz udowadniać swojej wartości. Przyciągasz dzięki temu odpowiednich klientów i odpowiedniej wartości oferty.

Pomaga w rozwoju biznesu

Masz więcej ofert współpracy, które budują pozycję Twojej firmy na rynku. Łatwiej promujesz swoje nowe projekty. Przyciągasz nie tylko oferty, ale i pracowników.

Lepsze relacje z klientami i otoczeniem

Cieszysz się sympatią i szacunkiem otoczenia, Twoi odbiorcy Ci ufają i traktują jak mentora.

JAKIE ELEMENTY ZAWIERA STRATEGIA MARKETINGOWA?

AUDYT MARKI OSOBISTEJ
Analizuję to, jak jesteś teraz postrzegana/y. Sprawdzamy, z jakiego miejsca startujesz, tak, aby móc zaplanować dla Ciebie realne do osiągnięcia cele.
WIZJA, MISJA, WARTOŚCI, CELE
Rozmawiamy o tym, jak chcesz, żeby wyglądało Twoje życie i kariera za kilka, a nawet kilkanaście lat, czym kierujesz się w życiu, jakie wartości są dla Ciebie najważniejsze. Jakie zasoby, umiejętności i wiedzę już posiadasz, a jakie potrzebujesz rozwinąć? Określamy Twoje cele biznesowe i planujemy ich realizację w czasie. To będzie punkt wyjścia do stworzenia strategii marki osobistej, która będzie autentyczna, spójna i zgodna z Twoimi wartościami.
ANALIZA GRUPY DOCELOWEJ
Definiujemy dokładnie Twoich odbiorców – kim są i jakich kanałów używają. Określam kluczowe segmenty klientów, analizuję ich problemy i potrzeby. Tworzę personę, czyli profil idealnego klienta zawierający szczegółowy opis z parametrami, które łatwo pozwolą ich wyszukać w Linkedin.
ANALIZA OTOCZENIA
Sprawdzam, kim są kluczowe osoby działające w Twojej branży, jaki mają przekaz, propozycję wartości, ofertę i jakie narzędzia komunikacji używają. Określam możliwe wolne nisze komunikacyjne.
SFORMUŁOWANIE FILARÓW MARKI OSOBISTEJ
Określamy Twój przekaz, czyli to, co chcesz, by inni o Tobie usłyszeli. Tworzymy kluczowe komunikaty na Twoje kanały komunikacji (stronę www i social media). Budujemy takie pozycjonowanie Twojej marki osobistej, które zapewni wyróżnienie się na rynku i silną pozycję względem konkurentów.
ZAŁOŻENIA KOMUNIKACJI WIZUALNEJ I WERBALNEJ
Zadbamy o spójny, wyróżniający się wizerunek w Twojej komunikacji. Tworzę grafiki i kolory, które będą odzwierciedlać Twoją markę osobistą. Gdy jest taka konieczność, zadbamy o profesjonalną sesję zdjęciową i stworzymy profesjonalne logo. Porozmawiamy o języku Twojej komunikacji, tak, aby był on skuteczny i spójny z Twoimi wartościami.
OKREŚLENIE DZIAŁAŃ KOMUNIKACYJNYCH W PRAWIDŁOWYM LEJKU
Określam kanały komunikacji istotne do realizacji postawionych przez Ciebie celów. Wybieramy kanały social media istotne dla Twojej grupy docelowej. Porządkuję działania w prawidłowym lejku sprzedażowym.
STRONA WWW
Strona internetowa to Twój świat, w którym możesz dowolnie zaprezentować swój wizerunek, ofertę, wartości. Często jest potwierdzeniem Twojego profesjonalizmu. Pozwala na bezpośredni kontakt z Twoimi odbiorcami poprzez newsletter. Może być też miejscem docelowym kampanii reklamowych.
PROFIL W SOCIAL MEDIA
Zadbamy o Twój profesjonalny profil w social media, który będzie przekazywać Twoją ofertę, doświadczenie, wartości i wyróżniał się spośród Twojej konkurencji. Wybierzemy kanały istotne dla Twojej grupy docelowej (LinkedIn, Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest, Snapchat czy TikTok).
CONTENT MARKETING
Przygotujemy treści, które będą budować profesjonalny wizerunek Twojej osoby, dostarczać wartość odbiorcom i inicjować chęć bezpośredniego kontaktu z Tobą. Zadbamy o regularne dostarczanie contentu zgodnie z przyjętym harmonogramem z atrakcyjnymi, przyciągającymi uwagę grafikami.
OBECNOŚĆ W MEDIACH
Wypowiadaj się jako ekspert w radio, telewizji i prasie oraz na portalach internetowych. Występuj gościnnie w produkcjach youtuberów, blogerów, influencerów czy podkasterów. Pomogę Tobie przygotować się do takiego wywiadu tak, aby otrzymać po raz kolejny zaproszenie do współpracy.
OBECNOŚĆ NA KONFERENCJACH BRANŻOWYCH
Jeśli jest to istotne w Twojej branży, zadbam o Twoją obecność na konferencjach branżowych. Pomogę Tobie również w dobrym przygotowaniu się do występów.

Sprawdź

co mówią o mnie moi klienci

Bardzo polecam Renatę! To niezwykle wysoki poziom usług dostarczonych w indywidualnym podejściu. Renata łączy doświadczenie i wiedzę z pracy zarówno z dużymi korporacjami, jak i małymi i średnimi firmami, aby stworzyć idealne rozwiązanie dostosowane do Twojej marki. Wysokiej klasy analityka i badania w połączeniu z niesamowitą troską o klienta sprawiają, że rozwiązania marketingowe oferowane przez Renatę są naprawdę wyjątkowe na polskim rynku.

Anna Jastrząb CEO, Integrity Solutions Poland

Nasza współpraca w zakresie strategii budowania wartości marki oraz przebudowy struktury przekazu w social mediach przyniosła bardzo dobre wyniki. Bardzo cenię specjalistów, którzy potrafią konsekwentnie realizować swoją wizję, a jednocześnie dokładnie wsłuchują się w potrzeby klienta i odpowiednio dobierają środki do osiągnięcia pożądanych celów biznesowych. Jestem przekonany, że współpraca z Renatą bardzo pomaga w osiągnięcia sukcesu w planowanych przedsięwzięciach.

Paweł Guzy CEO, Academy International i Eduservice Sp. z o.o.

Pracowaliśmy z Renatą przy badaniach marketingowych związanych z wprowadzeniem nowego produktu na rynek. W tej współpracy szczególnie pozytywnie oceniamy zrozumienie strategicznych aspektów naszego biznesu, wnikliwość i otwartość przy realizacji badań, trafne rekomendacje i proaktywną postawę Renaty. Polecam współpracę z Renatą przy inicjatywach związanych z launchem produktów.

Joanna Borucka Założyciel, 4D Knight Sp. z o.o.

Pani Renata to rzetelność i kompetencja. Strategia marketingowa, która została dla nas przygotowana w pełni spełniała moje oczekiwania. Na każdym etapie naszej współpracy mogłem liczyć na pomoc oraz wsparcie merytoryczne ze strony Pani Renaty.

Damian Chudy Prezes Zarządu, Academia Estea (Empero Sp. z o.o.)

Chcesz sprawdzić czy strategia marki osobistej to dobra inwestycja dla Ciebie?

Umów się na bezpłatną 20-minutową konsultację.

Strefa wiedzy

12 archetypów marki

12 archetypów możemy możemy podzielić na 4 grupy w zależności od ich głównych celów balansujących pomiędzy stabilnością i ryzykiem (lub też kontrolą i władzą) oraz pomiędzy przynależnością i niezależnością (lub zadowoleniem i samorealizacją). IDEALISTA Archetyp...

Czytaj więcej
Archetyp marki – sposób na spójną, wyróżniającą się markę.

Czy zastanawiałeś się, co sprawia, że najbardziej kochamy wybrane marki. Co powoduje, że są nam bliskie? W czym tkwi ich siła? Kluczem jest osobowość. To styl i charakter, zestaw cech, który określa markę. Dzięki temu...

Czytaj więcej